Arduino mega, dobry sklep ??

Arduino mega, dobry sklep ??

Hej.

Obecnie jestem na etapie poszukiwania najlepszego wyświetlacza, który będzie funkcjonował jako Arduino LCD. Macie jakieś doświadczenie w zakresie dokonywania podobnego wyboru?

Dzięki z góry za rady.

Mord

Posty: 10

 
Dla mnie absolutnym numerem jeden jest moduł z mikrokontrolerem AVR ATmega328, czyli Arduino UNO. Odpowiada mi ilość jego wejść oraz wyjść cyfrowych, liczba kanałów PWM, obecność wejść analogowych. Ponadto zaletą są także rozmaite interfejsy komunikacyjne i cena, która nie przekracza 100 zł.

Kuniarz

Posty: 22

 
Dzięki Wam zdobyłem informacje, że Arduino mega będzie dla mnie doskonałą propozycja, której nabycie już w sumie zrealizowałem (złożyłem zamówienie). Wydaje mi się, że na tym forum dyskusyjnym mnóstwo praktycznych porad mogą pozyskać początkujący.

Dzięki za Wasze rady, albowiem na pewno ułatwiły mi początek przygody z Arduino.

Grupa SEO

Posty: 16

 
Z mojej perspektywy Arduino IDE to jedno z lepszych środowisk programistycznych, dzięki któremu istnieje szansa pisania własnych kodów na mikrokontrolery. Stworzenie własnego projektu nie jest zbyt trudne. Mogę pochwalić środowisko za fakt, iż dostępnych jest bardzo wiele dodatków, a bogata dokumentacja pomaga w nauce.

gregBard

Posty: 11

 
Żadnym zaskoczeniem nie był dla mnie fakt, że najpopularniejszym modułem jest Adruino UNO. Sam wybierałem go w przeszłości, gdy dopiero raczkowałem w tym temacie. Teraz posiadam nieco większe doświadczenie, więc z chęcią podzielę się swoją wiedzą na forum :)

Vickson

Posty: 28

 
Niedawno stanąłem przed koniecznością wyboru wyświetlacza Arduino LCD. Przyznam szczerze, że zaskoczyłem się dość sporą ilością produktów. Mogłem dokonać wyboru zarówno koloru podświetlenia wyświetlacza, a także koloru, w którym wyświetlane będą cyfry.

Wyraźnie rosną możliwości wyboru, jeśli chodzi o środowisko programistyczne Arduino :)

KamiKAzeDBC

Posty: 22

 
Niedawno stanąłem przed koniecznością wyboru wyświetlacza Arduino LCD. Przyznam szczerze, że zaskoczyłem się dość sporą ilością produktów. Mogłem dokonać wyboru zarówno koloru podświetlenia wyświetlacza, a zarówno koloru, w którym wyświetlane będą cyfry.

Wyraźnie rosną szanse wyboru, jeśli chodzi o środowisko programistyczne Arduino :)

Trener

Posty: 17

 
Wybór Arduino LCD, który sprostałby moim oczekiwaniom trwał stosunkowo krótko. Wystarczyły dwa dni porównania poszczególnych propozycji, abym dokonał produktu, który jest adekwatny do moich potrzeb. W razie czego mogę podpowiedzieć także Wam.

Miki

Posty: 19

 
Moja przygoda ze środowiskiem Arduino IDE rozpoczęła się stosunkowo dawno.

Dokonałem wtedy zakupu w sklepie internetowym http://abc-rc.pl/Arduino odpowiedniego zestawu startowego, czego w żadnym stopniu nie żałuję. Rozpoczęła się wówczas moja wspaniała przygoda z programowaniem, która mam nadzieję, że będzie trwała jeszcze naprawdę długo.

Polecam ten sklep.

Gruby_56

Posty: 27

 
Przyznam szczerze, że podłączenie wyświetlacza Arduino LCD nie sprawiło mi większego problemu.

Także jego wybór okazał się mniej skomplikowany niż to sobie wyobrażałem. Akurat ja miałem do wyboru wyświetlacze, które charakteryzowały się zielonym lub niebieskim podświetleniem. Na ich ekranie cyfry wyświetlały się w czarnym lub białym kolorze. Ich wybór to prosta sprawa.

untelekt

Posty: 15