Jak zagospodarować skalniak obok domu?

Jak zagospodarować skalniak obok domu?

Dzień dobry wszystkim. Jak sądzicie, różne figurki stawiane na skalniaki to dobry czy kiepski pomysł?

enriquess

Posty: 13

 
Wszystkie materiały do budowy skalniaka ogrodowego można dostać w sklepie ogrodniczym.

Skupiły bym się jednakże tylko i wyłącznie na nabyciu w takim sklepie kwiatów. Przecież resztę (ziemię, kamienie i skały) zupełnie za darmo oferuje nam matka natura.

Nikuś23

Posty: 14

 
Byliny znajdujące się na skalniaku nie winny być poprzez nas w wielu przypadkach podlewane.

To zwyczajnie samowystarczalne rośliny, jakie pochodzą ze stoków górskich. Wyposażone są one w specjalne zbiorniki, w których kumulują wodę. Dlatego nasza nadgorliwość w najgorszym wypadku może skończyć się ich zgniciem.

alektt5

Posty: 11

 
Warto pamiętać o tym, żeby podczas nasadzeń na skalniaku, dobrze zapoznać się z cechami charakterystycznymi danych roślin. Wszystkie takie informacje bez problemu znajdziemy na http://skalniaki.org albowiem niektóre kwiaty wymagają specjalnej gleby, obrywania liści, przycinania lub częstszego podlewania.

Prawnik44

Posty: 11

 
Jeśli we własnym zakresie budujemy skalniaki, to pożądane byłoby użyć do ich tworzenia normalne otoczaki.

Po pierwsze zawsze jest ich pod dostatkiem, a po drugie to jedne z najniezwyklej trwałych skał. Łatwo się je transportuje, a te używane w ogrodzie są niezniszczalne.

FOTOiFOTO

Posty: 18

 
My podczas planowania skalniaka, zapomnieliśmy o tym, iż byliny błyskawicznie się rozrastają i musieliśmy kilkukrotnie powiększać jego powierzchnię.

Jarko445

Posty: 15

 
Chwasty zawsze były, są i będą. Trudno znaleźć najlepsze rozwiązanie do pozbycia się ich z ogrodu. Chyba nie ma wyższe wyjścia, jak regularna pielęgnacja - doglądanie i plewienie - swoich skalników.

Jermeri

Posty: 19

 
My podczas planowania skalniaka, zapomnieliśmy o tym, że byliny błyskawicznie się rozrastają i musieliśmy kilkukrotnie powiększać jego powierzchnię.

Marko

Posty: 12

 
Niby byliny nie należą do wymagających roślin, ale żeby pomóc im w rozroście, winniśmy sadzić je w lekkiej i co najistotniejsze przepuszczalnej glebie. Najgorsza jest chyba glina, czego sam doświadczyłem. Jak było wilgotno, to nie było źle, jednakże kilka dni suszy pozbawiły życia rośliny na skalniaku.

Fruuu56

Posty: 21

 
Wbrew pozorom skalniak nie wymaga wcale tak dużo roboty. Nasz powstał w dwa tygodnie. Robiliśmy go popołudniami, zaledwie po kilka godzin dziennie.

bartek1922

Posty: 20